Aracınızın Camlarında Oluşan Buğu Nasıl Önlenir?

 

   Buğu, araç sahiplerinin beklenmedik zamanlarda karşılarına çıktığı zorlukların başında gelir. Hemen her mevsimde camlarda oluşan buğu önlemediğinde görüş mesafesini azaltarak kaza riskini arttırmaktadır.
 

BUĞU NASIL OLUŞUR?

   Öncelikle camlarda buğulanma nasıl oluşur, bunu bilmemiz gerekiyor. Dışarıda hava soğuk ve araba içinde hava sıcak ise camların iç tarafında buğu oluşur. Yani iki ortamdaki hava sıcaklığında yüksek fark yaşanırsa, camların sıcak tarafında buğu oluşur. Bu tarz buğulanmayı genellikle kış aylarında görmekteyiz. Tam tersi yaz aylarında ise dışarısı sıcak ve araba içerisi klimadan dolayı soğuksa camlar dışardan buğulanma yapar. Buğulanma daha çok ön camda, hava çıkış kanallarının olduğu yerlerde oluşmaktadır. 
 
 

BUĞU NASIL ÖNLENİR?

  • Buğulanmanın ne zaman başınıza geleceği bilinmez. Hareket halinde iken de oluşabilir, duruyorken de. Buğulanma, gece saatlerinde daha çok yaşanmaktadır ve görüş mesafeniz daha az olduğundan ötürü kaza riski de gündüze göre daha yüksektir.
  • Aracınız ile hareket halindeyseniz ve camlarınızda buğulanma oluşuyorsa öncelikle aracınızın içerisindeki sıcaklığı kontrol edin. Aracınızın içerisindeki hava ile dışarıdaki hava arasında sıcaklık farkı varsa camlarınızı hafifçe açarak içeriye hava girişini sağlayın. Camlarınızdaki buğulanma yavaş yavaş çözülecektir.
  • Motor sıcaklığından çalışan kaloriferiniz de buğulanmaya neden olur. Eğer çok fazla buğulanma görüyorsanız kalorifer sıcaklığını düşürün veya klimanızın A/C özelliğini aktif edin. Klimalar, camlardaki buğulanmayı yok eder.
 

BUĞU ÖNLEYİCİLER

   Gelişen teknolojiler ve günlük problemlerimize getirilen çözümler ile birlikte "buğu önleyici ürünler" hayatımıza girmiştir. Kingstar Türkiye'nin Buğu Önleyici ürünü ile araç camlarınızda ve aynalarınızda buğu oluşmasını önleyebilir ve ani gelişen buğu ile görüş açınızı kaybetmez, sürüş güvenliğinizi arttırırsınız.
 
 
 
Not: Buğuyu eliniz ile silmeye çalışmayınız. Ellerimiz temiz görünse bile; ter, yağ, toz ve kirler camın daha fazla kirlenmesine ve görüş açısında azalmaya neden olacaktır.
 

 

TOPTAN OTO AKSESUARLAR

 

Toptan oto aksesuar konusunda 1987 yılından bugüne hizmet veren Yiğit Group, alanında oldukça tecrübeli ekibi ile Türkiye’de 800’den fazla bayisine toptan araba aksesuarı hizmeti sunmaktadır. Toptan oto aksesuar kategorisinde kendi markası olan Kingstar Türkiye Oto Aksesuarları, iç ve dış piyasa için fiyat/performans ürünü olarak optimum koşullarda üretilmiş olup, kalite konusunda taviz verilmemiştir. Uygun fiyat garantisi ile sizler de Kingstar oto aksesuarlarını hemen deneyebilir, piyasadaki en güncel ürünleri aracınızda bulundurabilirsiniz. Gündeme gelen en popüler ürünler için bizimle iletişime geçip, dilediğiniz ürün grubunu toptan alabilirsiniz. En popüler ürünlerden biri olan Kingstar Led Xenon Diamond X-Edition, Kingstar Led Xenon C-Series ve Kingstar Led Xenon Ice Blue ürünlerimizin de diğer Kingstar Led Xenon çeşitleri gibi arıza oranı sıfır olup, toptan satış hizmetine açıktır. Kingstar marka led xenon ürünlerimizin, muadillerine göre en büyük farkı, tepki süresinin diğerlerine nazaran daha seri olması ve seçtiğiniz rengin belirgin bir şekilde kendini göstermesidir. Bu ürünlerimizin oldukça popüler olma sebeplerinden bir diğeri de yüksek verimlilikle birlikte görülen fiyat/performans olayıdır. Uygun fiyata rağmen oldukça verim alıp, memnun kalacağınıza emin olduğumuz Kingstar marka led xenon ürün grubumuza toptan sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Toptan oto aksesuar çeşitlerimizi görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aracınız için en önemli ürün grubu bakım ürünleridir. Kingstar Türkiye'nin yenilenmiş eşsiz formülü ve seyreltilmiş yapısı ile, araba bakımı artık zaman alan ve gözde büyüyen bir hal almıyor. Mikrofiber bez ve havlulardan zift, böcek ve reçine temizleyicilere, cam temizleyici ve koruyuculardan klima temizleyicilere, bir arabanın ihtiyaç duyabileceği her türlü iç, dış ve motor bakım ürünlerine https://www.yigitoto.com/bayilikformu/ linkine tıklayarak toptan alım gerçekleştirebilirsiniz. Tüm iç ve dış aksesuar ürün gruplarını toptan bir şekilde satın alabilirsiniz. Toptan Oto Aksesuar konusunda Yedpa Ticaret Merkezi’nde bulunan mağazamızı ve depolarımızı ziyaret ederek ürünlerimizi yakından inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

BİZE ULAŞIN
  • Mimar Sinan Mahallesi Yedpa Ticaret Merkezi D Caddesi No:102/103 Ataşehir / İstanbul
  • T 0216 471 06 21
  • W 0533 094 85 69
  • E info@yigitoto.com
WhatsApp
İletişime Geçin WHATSAPP 0535 665 02 38