Bütçeyi Sarsmadan Araba Kullanmanın Yolları

Aracınıza Düzenli Olarak Bakım Yapın

  Bakımsız bir motor, yakıt tüketimini arttırır. Aşınan buji kapakları değiştirilmelidir. Böylece tüketim % 5 oranında azalır. Çok iyi durumda olan bir motor bile düzenli olarak bakımı yapılmadığı sürece zaman içinde kirlenir ve eski veriminden eser kalmaz. Bunun yanı sıra tıkanmış durumdaki bir hava filtresi de masraf demektir. Hava filtresi değiştirildiği takdirde yakıt ekonomisine % 10 oranında katkı sağlanmış olur. Sürücüler, aracın besini ve bakımı konusunda elini cebine atmalıdır. Motor bozulduğunda yapılacak masraf, motor yağına yapılan masraftan çok daha maliyetlidir. Bu sebeple araç sahipleri en kaliteli motor yağını kullanmaktan kaçınmamalıdır. Kaliteli motor yağları yakıt ekonomisini yüzde 1-2 oranında artırır.

 

Aracınız Hareketsiz Kalmasın Ama Yüksek Hız da Yapmasın

Araçlarda klima kullanımı özellikle yaz aylarında oldukça tercih ediliyor fakat bu hiç ekonomik değil. Klima, motora ek yük bindirir. Bu da yakıt tüketimini yüzde sekize kadar yükseltir. Klimanın yerine araçlarda bulunan dahili havalandırma sistemi tercih edilebilir. Bu tercih çok daha ucuz yolludur.

 

Tüm Aktivitelerinizi Aktivitesini Aynı Güne Toplayın

Arabaya en ihtiyaç duyulan anlar, gezmeye gidilecek anlardır. Bu aktiviteler planlı olmadığında her bir aktivite için ayrı ayrı günlerde veya zamanlarda araba kullanılır. Bu da yakıt tüketiminin artmasına sebep olur. Yapılacak en doğru hareket tüm aktiviteleri tek güne toplamaktır. Örneğin bir gün içerisine hem alışverişi hem pikniği hem de ziyaretleri koyarsanız, 3 aktivite için arabayı yalnızca bir kere çıkarmış olursunuz. Bu da Yakıt tasarrufu yapmanızı sağlar. Bunun dışında yola çıkacağınız saatleri de iyi ayarlamanız gerekiyor. Trafiğin çok yoğun olduğu saatlerde arabalar çok daha fazla yakıt tüketir. Bu yüzden iş çıkışı saatlerinde ve sabah işe gidiş saatlerinde yola çıkmamanızı öneririz.

 

Araba Sürme Stili

 Yüksek bir viteste yavaş gitmek yakıt tüketiminizde tasarruf sağlar. Bunun için her fırsatta vites artırmak en doğru harekettir. Aracı yumuşak değil de agresif kullandığınız takdirde yakıt tüketimi üçte bir oranında artmaktadır. Çok sert fren yapmamak ve aniden hızlanmamak da yakıt açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Sürüş tarzını ayarlayabilmek için sürücünün araca binmeden önce sıvı ihtiyacını karşılaması gerekir. Sıvı alımı daha iyi konsantre olmaya yarar. Bunu dışında, sinirli ve stresli anınızda araba kullanmamak iyi bir çözüm olacaktır.

 

 

TOPTAN OTO AKSESUARLAR

 

 

 

Toptan oto aksesuar konusunda 1987 yılından bugüne hizmet veren Yiğit Group, alanında oldukça tecrübeli ekibi ile Türkiye’de 800’den fazla bayisine toptan araba aksesuarı hizmeti sunmaktadır. Toptan oto aksesuar kategorisinde kendi markası olan Kingstar Türkiye Oto Aksesuarları, iç ve dış piyasa için fiyat/performans ürünü olarak optimum koşullarda üretilmiş olup, kalite konusunda taviz verilmemiştir. Uygun fiyat garantisi ile sizler de Kingstar oto aksesuarlarını hemen deneyebilir, piyasadaki en güncel ürünleri aracınızda bulundurabilirsiniz. Gündeme gelen en popüler ürünler için bizimle iletişime geçip, dilediğiniz ürün grubunu toptan alabilirsiniz. En popüler ürünlerden biri olan Kingstar Led Xenon Diamond X-Edition, Kingstar Led Xenon C-Series ve Kingstar Led Xenon Ice Blue ürünlerimizin de diğer Kingstar Led Xenon çeşitleri gibi arıza oranı sıfır olup, toptan satış hizmetine açıktır. Kingstar marka led xenon ürünlerimizin, muadillerine göre en büyük farkı, tepki süresinin diğerlerine nazaran daha seri olması ve seçtiğiniz rengin belirgin bir şekilde kendini göstermesidir. Bu ürünlerimizin oldukça popüler olma sebeplerinden bir diğeri de yüksek verimlilikle birlikte görülen fiyat/performans olayıdır. Uygun fiyata rağmen oldukça verim alıp, memnun kalacağınıza emin olduğumuz Kingstar marka led xenon ürün grubumuza toptan sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Toptan oto aksesuar çeşitlerimizi görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aracınız için en önemli ürün grubu bakım ürünleridir. Kingstar Türkiye'nin yenilenmiş eşsiz formülü ve seyreltilmiş yapısı ile, araba bakımı artık zaman alan ve gözde büyüyen bir hal almıyor. Mikrofiber bez ve havlulardan zift, böcek ve reçine temizleyicilere, cam temizleyici ve koruyuculardan klima temizleyicilere, bir arabanın ihtiyaç duyabileceği her türlü iç, dış ve motor bakım ürünlerine https://www.yigitoto.com/bayilikformu/ linkine tıklayarak toptan alım gerçekleştirebilirsiniz. Tüm iç ve dış aksesuar ürün gruplarını toptan bir şekilde satın alabilirsiniz. Toptan Oto Aksesuar konusunda Yedpa Ticaret Merkezi’nde bulunan mağazamızı ve depolarımızı ziyaret ederek ürünlerimizi yakından inceleyebilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

BİZE ULAŞIN
  • Mimar Sinan Mahallesi Yedpa Ticaret Merkezi D Caddesi No:102/103 Ataşehir / İstanbul
  • T 0216 471 06 21
  • W 0533 094 85 69
  • E info@yigitoto.com
WhatsApp
İletişime Geçin WHATSAPP 0535 665 02 38