Cam Rüzgarlığı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır?

 

Cam Rüzgarlığı Nedir? 

Şimdilerde birçok aracın kapı kısmında rahatlıkla görebildiğimiz cam rüzgarlığı, çoğu araçta kullanılmasına rağmen hala hakkında filir sahibi olunamayan parçalardan biridir.  Araçların içerisine rüzgarın girmesini engelleyen bu aparat, aynı zamanda aracınızın spor bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.
 
 

Cam Rüzgarlığı Ne işe Yarar?

İnsanın kendi hızıyla yürürken bile karşı karşıya kaldığı rüzgarın ona ne kadar zarar verebileceği bilinirken, buna bir de araç içindeyken maruz kalmak ciddi sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Cam rüzgarlığı bu durumun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Eğer araçta klima yoksa veya çalıştırılmak istenmiyorsa, o esnada yağmurun yağmasından ötürü camın açılması mümkün değilse devreye Kingstar Türkiye cam rüzgarlığı girmektedir. 

Rüzgarlıkların ilk amacı camı aralık bırakırken rüzgarı kesmesidir. İçerisi havalanırken koku gitsin, temiz hava gelsin, sigara dumanı dışarı çıksın, sıcak hava sirkülasyon yapsın dediğimiz zamanlarda camı açıyoruz ve gelen rüzgar doğrudan başımıza, boynumuza etki ediyor. Bu da cereyanda bırakarak tutulmaz ağrılarına sebep oluyor. Bu noktada devreye giren Kingstar Türkiye cam rüzgarlığı, bu şekilde sağlığımızı da koruyor. 

Diğer bir Kullanım amacı ise sigara içenlerin sigara külünü dökerken işlerini kolaylaştırmaktır. Rüzgara karşı dışarı çıkarılan sigaranın külleri doğruca kişinin suratına, kıyafetine veya otomobil içerisine geliyor. Rüzgarlık altından uzatılan sigarada bu durum yaşanmadığı için küller arabadan dışarı dökülür.
 
 

Cam Rüzgarlığı Nasıl Takılır?

Cam rüzgarlığını yapıştıracağımız bölümü ıslak bez ile silip, kuru bez ile kurulayalım. Rüzgarlığı ve yapıştıracağımız yeri fön makinesiyle ısıtalım. Isıtma işlemi bittikten sonra cam rüzgarlığımızın bant kısmı üzerinde yer alan kağıdı çıkaralım. Ön taraftan başlayarak yavaşça yapıştırmaya başlayalım. Yapıştırma işlemi bittikten sonra sertçe bastıralım. Dilerseniz son olarak tekrar fön mekinesini alarak son kez hafifçe ısıtıp aracınızın şeklini tam tutmasını sağlayabilirsiniz. Diğer camlara da aynı uygulamayı yapalım. Bu yapıştırma işleminden sonra ilgili bölgelerin su ile temas etmemesine azami dikkat edelim.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

BİZE ULAŞIN
  • Mimar Sinan Mahallesi Yedpa Ticaret Merkezi D Caddesi No:127 Ataşehir / İstanbul
  • T 0216 471 06 21
  • W 0533 094 85 69
  • E info@yigitoto.com