Stepne Yerine Lastik Tamir Spreyi Kullanılabilir Mi?

LASTİK TAMİR SPREYİ Mİ, STEPNE Mİ?

Uzun yolculuklar, bozuk yollar veya yolda görmediğimiz camlar, çiviler lastiklerin başına bela olmaya devam ediyor. Günümüz teknolojisiyle üretilen lastikler maalesef bu etkenler ile başa çıkmakta başarılı değil. Patlamış bir lastik aracın hareketini kısıltlayacağından değiştirilmeli veya lastik tamircisine gidebilecek kadar hava basılması şarttır. Peki bunun için vaktimiz var mı? Bu yazımızda stepnelerin yerini alabilecek belki de stepne kavramını tamamen ortadan kaldırabilecek Kingstar Türkiye Lastik Tamir Spreyi konusunu ele alacağız.
 

OTOMOBİL İÇİNDE YER TASARRUFU SAĞLAR

Benzin fiyatlarının yükselmesi birçok otomobil sahibinin LPG’ye geçiş yapmasına sebep olmaktadır. Fakat LPG yakıt tankları genellikle bagaj içerisine ya da stepne yerine takıldığında ciddi yer kayıplarına neden oluyor. Bazı araç sahiplerini kayıplar yaşanmasına rağmen yine de stepneyi aracında bulundururken, bazıları ise çakmak şarjına bağlı mini hava kompresörü ya da lastik tamir spreyi bulundurmayı tercih ediyor.
 

ZAMAN KAYBINDAN KURTARIR

Günümüzde artık en değerli kavram zamandır. Lastik patlaması yüzünden durup stepne ile değiştirmek en fazla zaman ve güç harcayacak işlerin başında geliyor. Patlak bir lastik ile tamirciye gitmek lastiğe zarar vereceğinden, o an pratik çözümler bulmak gerekiyor. Bu pratik çözümlere örnek olan olan iki şey, aracınızda bulunduracağınız mini bir hava kompresörü ya da lastik tamir spreyidir. 
 

EN PRATİK ve HIZLI ÇÖZÜMDÜR

Zaman bakımından değerlendirildiğinde patlak lastiği stepne ile değiştirmek için en az 30 dakika harcamak gerekirken, Kingstar Türkiye lastik tamir spreyi bu zamanı yaklaşık 3-4 dakikaya indirmektedir. Üstelik torpidonuzda çok küçük bir yer kaplayacaktır. Kullanımı ise bir o kadar basittir. Uygulamadan önce çalkalanır, lastiğin sibobuna gelecek şekilde yerleştirilir. Aparat siboba sıkıştırılır ve basarak tüpün içindeki kimyasal oluşum lastiğin içine boşaltılır. İçine boşaltılan kimyasal oluşum lastiğin patlak kısmını kapatır ve şişirirmekle kalmaz, aynı zamanda hava basar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • 15.10.2020
  Araç Sterilizasyonu Nasıl Yapılır?
  2020 itibarıyla tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, hemen her alanda olduğu gibi araç sterilizasyonunun nasıl yapılacağı ile ilgili de tartışma yarattı.
 • 12.10.2020
  LPG'li Araç Sahiplerinin Çilesi Bitiyor!
  Konunun en yetkili merci olan Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan LPG'li otomobil sahiplerini sevindirecek açıklama yapıldı!
 • 17.10.2020
  Oto Bakım & Temizlik Ürünleri
  Her otomobil sahibinin aracında bulundurması gereken pratik bakım ve onarım ürünleriyle tanışmaya ne dersiniz?
BİZE ULAŞIN
 • Mimar Sinan Mahallesi Yedpa Ticaret Merkezi D Caddesi No:127 Ataşehir / İstanbul
 • T 0216 471 06 21
 • W 0533 094 85 69
 • E info@yigitoto.com